Biznes

Solidny portfel z prawdziwej skóry

Solidny portfel z prawdziwej skóry

Portfel z prawdziwej skóry jest dobrym pomysłem na prezent, wyroby z wysokiej jakości materiałów służą przez wiele lat.

Często poszukujemy portfela z prawdziwej skóry, dzięki temu mamy pewność, że będzie to wyrób wytrzymały oraz solidnie wykonany. Możemy wybrać portfele zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn z różnych rodzajów skóry. Dostępne są także wyroby kaletnicze, są to portfele ręcznie robione, które charakteryzują się bardzo wysoką jakością.

Solidny portfel z prawdziwej skóry

Ręcznie robiony portfel ze skóry naturalnej

Bardzo ważnym etapem produkcji portfela jest wybranie typu skóry, powinna ona być miękka aby portfel łatwo się składał, był miły w dotyku. Może być to skóra składająca się z kilku warstw, wykorzystuje się także różnego rodzaju barwniki, olejki, które mają za zadanie konserwowanie skóry. W przypadku portfela możemy wykorzystać skórę licową, kilka warstw skóry w przypadku portfela będzie bardzo dobrym pomysłem ze względu na łatwiejsze kształtowanie. Podobne rodzaje skóry wykorzystuje się także w przypadku butów, toreb czy też innych wyrobów. Barwienie skóry polega na moczeniu w barwniku, dzięki czemu uzyskujemy intensywne kolory. W przypadku portfela najczęściej wybieramy brązowy lub też czarny kolor, panie chętnie wybierają także portfele czerwone. Ważne jest także wykończenie, zszycie portfela, używa się nici, które będą nie tylko wytrzymałe ale będą kolorem pasowały do naszego portfela.

Jeżeli zależy nam na portfelu który będzie wyjątkowy, będzie różnił się od wyrobów jakie możemy spotkać w sklepach warto skorzystać z usług kaletnika, który może przygotować portfel na indywidualne zamówienie. W tym przypadku wybieramy rodzaj skóry, kolorystykę, ilość przegródek czy też materiał wewnętrzny. Kaletnik wykonuje swoją pracę ręcznie, przykład wiele uwagi, aby jakość była jak najwyższa, używa dobrej jakości nici. Dzięki temu zyskamy produkt który będzie najbardziej funkcjonalny, będzie posiadał odpowiednią ilość oraz wielkość przegródek, miejsca na karty płatnicze.

Warto zwrócić uwagę na portfel ze skóry naturalnej CraftPoint, jest to firma rzemieślnicza, która zajmuje się ręczną produkcją portfeli. W tym przypadku wykorzystana została wysokiej jakości skóra pochodząca z włoskich garbarni, portfel charakteryzuje się wyjątkowym wzorem. Każdy wyrób będzie różnił się od innych modeli ze względu na charakterystyczną kolorystykę skóry o nazwie Maya.

Udostępnij

O autorze