Blog

Najważniejsze wskazówki dla osób żyjących z cukrzycą

Najważniejsze wskazówki dla osób żyjących z cukrzycą

Cukrzyca nie musi być tak ograniczająca, jak wielu się wydaje.

Ten artykuł zawiera porady dotyczące tego, ile osób poradziło sobie ze swoją chorobą. Celem tego artykułu jest rozwianie mitów i podanie dokładnych informacji na temat cukrzycy.Obwodowa neuropatia cukrzycowa jest nieodwracalnym stanem powodującym mrowienie, a nawet drętwienie lub ból rąk i nóg. Jest to spowodowane brakiem kontroli poziomu cukru we krwi, co prowadzi do uszkodzenia nerwów w kończynach. Jeśli uda ci się opanować cukrzycę, możesz czasami złagodzić objawy i powstrzymać dalsze postępy.Uważaj na leki, które wybierasz, gdy jesteś przeziębiony, ponieważ wiele z nich zawiera cukier, który może wpływać na poziom cukru we krwi. Upewnij się, że bierzesz to pod uwagę, jeśli śledzisz, co jesz, aby utrzymać równomierny poziom cukru we krwi, lub jeśli poziom cukru we krwi w tajemniczy sposób wzrasta.Stopy cukrzycowe są bardziej podatne na infekcje niż stopy przeciętnego człowieka, więc sprawdzaj je pod prysznicem pod kątem skaleczeń lub siniaków. Jednym z pierwszych symptomów cukrzycy, jaki miałem, była czerwona plamka na czubku stóp, która wskazywała na problemy z ciśnieniem krwi, ale nie zauważyłem, ponieważ zawsze nosiłem skarpetki i nie miałem okularów w łazience. Jeśli już masz cukrzycę, miej oko na te pluszaki.Sprawdź poziom cukru we krwi przed snem, jeśli masz cukrzycę. Ważne jest, aby coś zjeść, jeśli masz niski poziom cukru, aby mieć pewność, że wszystko będzie dobrze przez całą noc do rana. Jeśli poziom cukru we krwi jest odpowiedni, warto wziąć kilka kęsów czegoś, aby utrzymać go do czasu przebudzenia.Jeśli zdiagnozowano u Ciebie cukrzycę lub masz wysokie ryzyko zachorowania, bardzo ważne jest, abyś schudł. Udowodniono, że około 80 procent wszystkich diabetyków ma nadwagę, a nadmiar tkanki tłuszczowej przyczynia się do rozwoju choroby. Najważniejsze wskazówki dla osób żyjących z cukrzycą

Utrata wagi to często wszystko, co trzeba zrobić, aby całkowicie kontrolować wszystkie objawy cukrzycy.Jeśli masz cukrzycę, a także masz słodycze, nie rozpaczaj.

Wiele cukierków i przysmaków, które tak bardzo lubisz, ma na rynku alternatywy bez cukru. W ten sposób możesz zaspokoić swoje zachcianki bez poświęcania lub narażania swojego zdrowia na wielkie ryzyko.Walmart i Costco oferują recepty po obniżonej cenie, co pozwala zaoszczędzić dużo pieniędzy na lekach na cukrzycę. Mają też materiały dla diabetyków, takie jak monitory, lancety, paski testowe i strzykawki, które są przewożone luzem w Costco. W obu aptekach można również znaleźć broszury z informacjami na temat cukrzycy.Przychodnia Nadziei może zapewnić Ci leki na cukrzycę ze zniżką, o ile możesz udowodnić, że jesteś w trudnej sytuacji finansowej i nie jesteś ubezpieczony. Możesz skontaktować się z nimi za pośrednictwem ich strony internetowej (dispensaryofhope.org), aby uzyskać więcej informacji na temat programów w Twojej okolicy i jak zakwalifikować się do ich usług.Nawet jeśli nie odczuwasz żadnych objawów, ważne jest, aby co kilka godzin sprawdzać poziom cukru we krwi. Ludzie myślą, że ponieważ czują się dobrze, ich poziom cukru jest ustabilizowany i nie zawsze jest to prawdą. To ciche objawy mogą wylądować w szpitalu.Chipsy i cukierki w automacie mogą wydawać się obiecywać szybką energię, ale diabetyk powinien unikać tych przekąsek. Trzymaj te przekąski również z szafki kuchennej. Zrób sobie jednak przysługę i unikaj takich przekąsek na rzecz węglowodanów złożonych, takich jak owoce i warzywa.Jak stwierdzono w artykule, z cukrzycą można sobie poradzić. Dzięki kilku wskazówkom z tego artykułu każdy diabetyk może nauczyć się najlepszego sposobu na uniknięcie poważnych szkód, jakie może spowodować zaniedbanie choroby, oraz jak cieszyć się doskonałą jakością życia.

Udostępnij

O autorze