Blog

Praca z glebą, aby móc uprawiać zdrowe rośliny

Praca z glebą, aby móc uprawiać zdrowe rośliny

Wkroczenie po raz pierwszy w cudowną i obfitą krainę ogrodnictwa może wydawać się nieco zniechęcające, ale pamiętając o pomocnych wskazówkach wymienionych poniżej, wkrótce odkryjesz, że uprawiasz wszelkiego rodzaju warzywa i kwiaty, na równi z jedni z najlepszych ogrodników w okolicy.Świetną radą ogrodniczą jest wykonywanie wszystkich prac ogrodniczych bez podlewania wczesnym rankiem.

Czasami praca w ogrodzie może zająć kilka godzin i wypada nie robić tego w najgorętszej porze dnia. Pomoże to zapobiec chorobom związanym z upałem, takim jak udar cieplny.Aby zaoszczędzić miejsce w ogrodzie, spróbuj sadzić rośliny w blokach, a nie w tradycyjnych rzędach. Rzędy zostawiają zbyt dużo miejsca między roślinami na niepotrzebne ścieżki. Bloki pomagają utrzymać rośliny razem bez poświęcania produkcji. Warzywa kuchenne o małych odmianach najlepiej sprawdzają się w blokach ułożonych w szerokie łóżko.Po zasadzeniu ogrodu utrzymanie go wciąż trwa. Przez cały sezon letni ogrodnik musi kontynuować przycinanie, zbieranie lub martwe kwiaty. Ogrodnictwo może być fizycznie wyczerpujące z ciągnięciem ziemi i kopaniem dziur, ale pod koniec dnia twoja ciężka praca opłaca się widząc stworzone przez siebie piękno.Unikaj mączniaka różanego. Grzyb ten atakuje wiele rodzajów róż, zwłaszcza w deszczową pogodę, kiedy dni są ciepłe, a noce chłodne. Na roślinie pojawią się małe szare lub białe plamki, tworzące filcowy puch. Końcówki strzałów są zabijane, a pąki nie otwierają się. Nie sadź róż blisko siebie – potrzebują dobrej cyrkulacji powietrza, aby uniknąć pleśni. Spryskaj wszystkie zaatakowane rośliny mydłem grzybobójczym.Użyj ściółki, aby dodać składniki odżywcze do gleby. Ściółka jest o wiele lepszym sposobem na poprawę gleby niż nawozy, ponieważ pochodzi z naturalnych składników w Twoim ogrodzie. Nawozy komercyjne mogą zawierać niepożądane chemikalia. Ponadto ściółka jest bezpłatna. Praca z glebą, aby móc uprawiać zdrowe rośliny

Wszystko, co musisz zrobić, to kompostować ścinki i odpady ogrodowe w kompostowniku.

Niedługo będziesz miał wystarczająco dużo ściółki na cały ogród.Użyj dokarmiania dolistnego, aby pomóc zszokowanym lub walczącym roślinom odzyskać siły. Rośliny mogą pobierać składniki odżywcze przez liście szybciej niż przez korzenie. Jeśli mają problemy z pobieraniem składników odżywczych przez korzenie, spryskaj ich liście płynnym pokarmem. Uważaj, aby nie przekarmić ich w ten sposób. Mogą potrzebować karmić tylko dwa razy w miesiącu.Przed założeniem ogrodu ważne jest, aby mieć plan. Bez niej Twój ogród może nie wyglądać tak, jak chcesz. Niektóre rzeczy do zaplanowania obejmują, gdzie umieścić ogród na swoim podwórku, co chcesz uprawiać i czy zacząć od nasion lub roślin.Posiadanie pięknych roślin cebulowych jest zabawne, dopóki trwa, ale gdy zakwitną, utkniesz w liściach cebulowych, które nie są zbyt atrakcyjne. Staraj się sadzić cebulki między roślinami, które wyrosną i nad wyblakłymi liśćmi cebulek. W ten sposób, gdy lilie lub żonkile zostaną wyczerpane, stare liście zostaną ukryte przez nowy wzrost innych roślin.Stwórz określony nastrój w swoim ogrodzie. Podobnie jak w przypadku aranżacji wnętrz, jednym z najbardziej ekscytujących aspektów projektowania ogrodów jest użycie koloru w celu stworzenia nastroju lub odczucia. Użyj delikatnych odcieni niebieskiego i fioletu, aby uzyskać chłodną i kojącą atmosferę, żółci, aby uzyskać radość, a czerwieni i pomarańczy, aby wywołać podekscytowanie. Jeśli nie czujesz się komfortowo decydując się na kolory, wybierz rośliny o szarozielonych lub srebrzystych liściach, które dopasujesz do swoich kwiatów. Będą działać jako „bufor” między niekompatybilnymi kolorami i łączyć różne schematy kolorów.Po przeczytaniu i zastosowaniu wymienionych powyżej pomocnych wskazówek, powinieneś poczuć się nieco swobodniej w krainie ogrodnictwa. Masz narzędzia i teraz musisz ich użyć. Powinieneś czuć się zainspirowany i gotowy do rozpoczęcia swojej ogrodniczej podróży, aby uprawiać piękniejsze i smaczniejsze rośliny i plony.

Udostępnij

O autorze