Motoryzacja

Oferty specjalistycznych agencji celnych

Oferty specjalistycznych agencji celnych

Na obszarze Polski działa wiele firm działających w różnorodnych branżach.

Do tego grona można zaliczyć firmy produkcyjne, handlowe, przemysłowe oraz reprezentujące sporo innych dziedzin gospodarki. Sporo przypadków takich firm jest powiązanych z poszerzaniem ich działalności o współpracę z partnerami i klientami znajdującymi się oraz działającymi za granicą. W przypadku partnerów z UE, formalności obejmujące przewóz towarów są dość skromne. Trudniejszą sytuację mamy w przypadku partnerów z krajów, które nie należą do Unii Europejskiej.

Oferty specjalistycznych agencji celnych

Agencje celne i ich wsparcie w obrocie towarów poza wspólnotą

W przypadku przewozu towarów poza kraje Unii Europejskiej, mamy do czynienia z obrotem pozawspólnotowym, który wymaga od firmy posiadania numeru rejestracyjnego, wielu zezwoleń czy też przechodzenia różnorodnych procedur celnych on-line, a także przy przekraczaniu granicy krajów. Dość często właściciele firm nie są odpowiednio wykwalifikowani pod tym względem. To właśnie dlatego dość często podejmują decyzję o skorzystaniu z ofert specjalistycznych agencji celnych. Firmy takie udzielają sporego wsparcia w zakresie formalności, które obejmują transport dóbr poza UE.

Jeśli chodzi o oferty profesjonalnych agencji celnych to obejmują one wiele różnorodnych działań. Między innymi klienci mają zapewnione skuteczne porady dotyczące uzyskiwanai wielu istotnych pozwoleń oraz licencji i uiszczania opłat o charakterze celnym. Nie należy zapominać o wsparciu w sporządzaniu ważnych dokumentów związanych z tradycyjnymi i bardziej skomplikowanymi sprawami celnymi. Pracownicy takich firm oferują również szeroko pojęte reprezentowanie swoich klientów przed organami celnymi. Oznacza to, że przedsiębiorcy mogą zająć się innymi kwestiami związanymi ze swoją firmą.

Bardzo ważną zaletą porządnych agencji celnych jest również fachowa. Obejmuje ona wsparcie w przypadku partnerów spoza Unii Europejskiej. Taka pomoc przydaje sie również po Brexicie, dla firm, które współpracowały z partnerami z Wielkiej Brytanii jeszcze, gdy należała ona do wspólnoty. Warto poszukać stron internetowych dobrych agencji, aby bez problemu poznać zakres ich ofert oraz uzyskać inne cenne informacje na ich temat.

Udostępnij

O autorze