Rozrywka

Rozpoczynamy Restaurant Week w Krakowie – co czeka na nas wiosną 2023 roku

Rozpoczynamy Restaurant Week w Krakowie – co czeka na nas wiosną 2023 roku

Restaurant Week to największe wydarzenie kulinarne na terenie naszego kraju i prawdziwa gratka dla miłośników wyjątkowych potraw w duchu zero-waste. W ramach obchodów tego swoistego święta najlepszych smaków, w ponad 30 polskich miastach spróbować można aromatycznych potraw, serwowanych w znakomitych restauracjach. Jeśli chcesz zachwycić się kulinarnym kunsztem najlepszych kucharzy w Polsce, koniecznie odwiedź w tym czasie również miasto Kraków!

Idea Restaurant Week – na czym polega to wyjątkowe wydarzenie?

Wiosenna edycja festiwalu najlepszych smaków, czyli tzw. Restaurant Week, rozpocznie się w tym roku 22 marca i potrwa aż do 30 kwietnia. W tym czasie wielbiciele dobrej kuchni będą mogli odwiedzić najlepsze restauracje, kosztując smakowitych dań ze specjalnego menu. To jeszcze nie wszystko! W dobie kryzysów, inflacji i nieustannego wzrostu cen, twórcy idei Restaurant Week postawili na wyjątkowo atrakcyjne ceny. Dzięki temu z ciekawej oferty kulinarnej mogą z powodzeniem skorzystać również ci, których na co dzień nie stać na odwiedziny w topowych lokalach, cieszących się największym powodzeniem wśród wielbicieli najlepszej kuchni. A czasu na odkrycie nowych smaków będzie naprawdę sporo, gdyż – wbrew swojej nazwie – Restaurant Week potrwa w tym roku przez cały miesiąc. Sama idea sprowadza się natomiast do poszanowania produktów, z których powstają gotowe posiłki. I to właśnie na takich działaniach skupiają się restauratorzy, przygotowujący w tym okresie smakowite dania dla swoich klientów.

Restaurant Week w praktyce, czyli gdzie warto wybrać się na obiad?

W tym roku w festiwalu bierze udział prawie 400 restauracji z całego kraju. Do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, zgłosiły się m.in. lokale z Krakowa, Warszawy, Białegostoku, Lublina, Rzeszowa i Poznania, ale również i z mniejszych miast, jak np. Wieliczka. Nie zabrakło tu również Katowic, Olsztyna czy Częstochowy. Łącznie na mapie Polski to aż 13 regionów, w których najlepsze restauracje otworzyły swoje kuchnie dla klientów, spragnionych kulinarnych doznań. A wszystko to pod hasłem #FoodSoundsGood i w duchu zero-waste. Jedną z restauracji, która dołączyła do tego elitarnego grona, zapraszając klientów na wyjątkową ucztę smaków, jest Restauracja Esterante, mieszcząca się w samym sercu krakowskiego Kazimierza. Dzięki takiej lokalizacji można połączyć przyjemne z pożytecznym, a kalorie po pysznym posiłku zgubić podczas długiego spaceru po najbardziej urokliwej części miasta.

Jak wygląda i ile kosztuje menu w czasie Restaurant Week?

„Koncertowe propozycje”, bo tak organizatorzy określają wyjątkowe menu, to zestaw trzech dań, wzbogaconych drinkiem Martini Fiero. Cena za taką ucztę z pewnością nie jest wygórowana, gdyż wynosi ona 69 zł za osobę. Koszty te można odwlec w czasie, płacąc nawet do 30 dni po spożytym posiłku. Wszystko to za sprawą usługi Klarna, która ma za zadanie ułatwienie dostępu do najlepszych restauracji jeszcze większej liczbie klientów. Planując udział w krakowskim Restaurant Week, warto zadbać również o zapewnienie sobie komfortowego noclegu. Jak wiadomo, Kraków obfituje nie tylko w oryginalne smaki, ale również ciekawe miejsca oraz niepowtarzalny klimat, którego warto zakosztować nieco dłużej. Dobrym rozwiązaniem będzie tutaj Hotel Estera. Dzięki wyjątkowej lokalizacji i ciekawej ofercie, którą sprawdzić można pod adresem hotelestera.pl, przyjeżdżający na Restaurant Week turyści będą mogli skorzystać ze wszystkich uroków miasta, nie tylko tych o charakterze kulinarnym.

Udostępnij

O autorze