Blog

Urlop w malowniczym Kazimierzu Dolnym

Urlop w malowniczym Kazimierzu Dolnym

Jeśli lubisz aktywny wypoczynek na łonie natury, lubisz piesze wędrówki i jazdę na rowerze, możesz zdecydować się na weekend lub dłuższy urlop spędzony w Kazimierzu Dolnym i okolicach.

Znajdziemy tu ścieżki rowerowe, trasy turystyczne, wyciągi narciarskie, winnice, wąwozy lessowe, kamieniołomy, malownicze lasy i łąki. W Kazimierzu Dolnym warto również wejść na Górę Trzech Krzyży, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasteczko, Wisłę i całą okolicę.

Urlop w malowniczym Kazimierzu Dolnym

Jakie atrakcje znajdziemy w Kazimierzu Dolnym i okolicach

Kazimierz Dolny to również wiele pięknych i dobrze zachowanych zabytków, znajdziemy tu basztę, ruiny zamku z czasów Kazimierza Wielkiego, kościół farny, klasztor, jak również średniowieczne spichlerze, brukowany rynek ze studnią pośrodku, otoczony pięknymi kamienicami i innymi zabudowaniami z XVI wieku. Kazimierz Dolny może być również świetną bazą wypadową do zwiedzania pobliskich miast, Puław i Nałęczowa, gdzie także znajdziemy wiele atrakcji turystycznych, parki z zabytkami, restauracje, kawiarnie. Możemy również z Kazimierza Dolnego przeprawić się promem do Janowca, gdzie zwiedzimy ruiny zamku.

Kazimierz Dolny to wiele atrakcji dla turystów zainteresowanych historią, sztuką. Możemy również spędzać czas na aktywnym wypoczynku. W Kazimierzu Dolnym i okolicach znajdziemy wiele baz noclegowych, hoteli, pensjonatów, domków i pokoi do wynajęcia. Każdego roku do Kazimierza Dolnego przyjeżdża wielu turystów z całej Polski, organizowane są tutaj latem festiwale filmowe, muzyczne, możemy posłuchać kapel ludowych, zobaczyć nieco lokalnego folkloru.

Wybierając się do Kazimierza Dolnego możemy zatrzymać się w ośrodku wypoczynkowym Moje Miejsce Kazimierz. Są to dwulokalowe wygodne domki z ogrodzonymi ogródkami na wynajem. Znajdziemy tu wiele atrakcji, miejsce na grilla i ognisko, basen na zewnątrz, jacuzzi, saunę, boiska sportowe, plac zabaw dla dzieci. Więcej o dostępnych atrakcjach dla gości można przeczytać na stronie https://www.mmresort.com/moje-miejsce-kazimierz/atrakcje. Ośrodek jest przyjazny zwierzętom, możemy zatem na urlop zabrać swojego pupila. Teren jest ogrodzony, możemy zatem wypoczywać bezpiecznie i w komfortowych warunkach.

Udostępnij

O autorze