Blog

Ranking prywatnych domów seniora w Bochni

Ranking prywatnych domów seniora w Bochni

Domy spokojnej starości cieszą się wciąż rosnącym zainteresowaniem. Nic dziwnego, bo to właśnie tutaj osoby starsze mogą liczyć na fachowe wsparcie i pomoc w codziennym funkcjonowaniu. Takie placówki umożliwiają godne przeżycie jednego z najtrudniejszych etapów, stając się jednocześnie szansą na aktywizację społeczną i budowanie nowych relacji w grupie rówieśniczej. A to dopiero niewielka część możliwości, z których warto skorzystać, by móc cieszyć się dobrym samopoczuciem i zdrowiem przez szereg kolejnych lat. Wciąż rosnąca liczba tego typu placówek sprawia, że podjęcie ostatecznej decyzji nie jest jednak łatwe. Aby nieco uprościć to zadanie, przygotowaliśmy ranking 5 prywatnych domów seniora, działających na terenie Bochni.

1. Dom opieki Holi-Care

Dom opieki Holi-Care to prywatna placówka, w której troskliwą opieką otaczane są osoby starsze, niepełnosprawne i chore, potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Atutem tego miejsca jest nie tylko profesjonalny personel, ale również rodzinna atmosfera, sprzyjająca integracji i podejmowaniu wspólnej aktywności. Bo to właśnie na nią stawia dom opieki Bochnia Holi-Care, oferując swoim podopiecznym możliwość uczestnictwa w warsztatach terapii zajęciowej oraz inne aktywne formy spędzania wolnego czasu, również na świeżym powietrzu. A wszystko to w malowniczo położonym obiekcie, zapewniającym najwyższy komfort funkcjonowania i wygodę mieszkańcom placówki.

2. Dom opieki Magnolia

Dom opieki Magnolia powstał z myślą o świadczeniu całodobowego wsparcia osobom starszym, borykającym się z chorobami przewlekłymi i niepełnosprawnością. To prawdziwy azyl dla tych, którzy potrzebują pomocy w zaspokojeniu podstawowych potrzeb, ale również i szansy na aktywizację w grupie rówieśniczej. Na mieszkańców czekają tutaj komfortowe sypialnie i malowniczy ogród, położony na terenie, pozbawionym wszelkich barier architektonicznych. Mają oni również możliwość uczestniczenia w zajęciach artystycznych oraz realizowania praktyk religijnych pod opieką duszpasterza, co jest niezwykle istotne dla osób wierzących.

3. Dom opieki Zapiecek

Dom opieki Zapiecek zapewnia swoim mieszkańcom ciszę i spokój, dzięki położeniu z dala od ruchliwych ulic, centrów handlowych i miejskich aglomeracji. Tutaj, w niezwykle komfortowych warunkach, mieszkają osoby starsze i niepełnosprawne, wymagające całodobowej opieki. Takie wsparcie świadczone jest przez oddany swojej pracy personel oraz zespół, złożony z lekarzy, pielęgniarek i rehabilitantów. Dużą wagę przykłada się w placówce do relaksu na świeżym powietrzu. Dlatego też wokół ośrodka zorganizowano nie tylko ogród, ale również i szklarnię, dzięki czemu mieszkańcy mogą korzystać na co dzień z piękna natury.

4. Dom opieki Senior

Dom opieki Senior oferuje opiekę nad seniorami oraz osobami, które potrzebują szczególnej troski i pomocy, by powrócić do sprawności po pobycie w szpitalu. Aby każdy mieszkaniec czuł się tutaj komfortowo, budynek został pozbawiony wszelkich barier architektonicznych, a każdy jego podopieczny może korzystać z zadaszonego tarasu i ogrodu. Dodatkowo wszyscy mają tutaj zapewnioną całodobową opiekę pielęgniarską, dostęp do konsultacji lekarskich i rehabilitacji oraz opiekę duszpasterską, niezwykle istotną dla osób, które potrzebują duchowego wsparcia w trudniejszych momentach.

5. Rodzinny Dom Opieki Staś

Rodzinny Dom Opieki Staś to szansa, by przywrócić radość życia i zapewnić poprawę jakości codziennego funkcjonowania osobom, wymagającym profesjonalnej opieki pielęgniarskiej i wsparcia lekarzy oraz rehabilitantów. Tu, w otoczeniu piękna przyrody, seniorzy mogą liczyć na wyjątkową, rodzinną atmosferę i pomoc w zaspokajaniu indywidualnych potrzeb. W placówce organizowane są również różnego rodzaju aktywności, w ramach których osoby starsze mogą rozwijać swoje zainteresowania oraz budować na nowo relacje z rówieśnikami, pozbywając się tym samym uczucia samotności i izolacji społecznej. Na ich rodziny czeka tutaj natomiast sala odwiedzin, w której mogą oni wspólnie spędzać czas z bliskimi osobami.

Udostępnij

O autorze