Blog

Urządzenia wspomagające wydajność piekarni

Urządzenia wspomagające wydajność piekarni

W piekarniach wykorzystuje się wiele urządzeń, które ułatwiają pracę, oszczędzają czas i energię pracowników.

Są to przede wszystkim mieszarki do ciasta, zaokrąglarki, a także dzielarki, które dzielą porcje ciasta na równe kawałki. Dzielarki do ciasta mogą być automatyczne lub manualne, a ich obsługa jest łatwa. Wysoką dokładność dzielenia zapewnia odpowiednia konstrukcja maszyny do porcjowania ciasta.

Urządzenia wspomagające wydajność piekarni

Dzielarki do bułek pomagają zachować wagę każdej porcji ciasta

Zasada podziału wolumetrycznego zapewnia wysoką jakość wypieków. Wszystkie części mające kontakt z ciastem wykonane są z bezpiecznych materiałów, łatwych do utrzymania w czystości. Wysoka dokładność podziału ciasta to zaleta dzielarek, wyświetlacz maszyny pokazuje pojemność i wagę kęsów ciasta, które można dostosować do swoich potrzeb. Proste czyszczenie i konserwacja, a także solidna konstrukcja dzielarki i wysokiej jakości materiały zapewniają długą żywotność. Dzielarki do bułek mogą być ruchome, na kółkach, aby można je było ustawić w dogodnym miejscu.

Dzielarki do bułek zwiększają możliwości regulacji swoich przekładek, zwiększając i zmniejszając ich kompresję. Przegrody zostały przystosowane, aby mieć większą możliwość regulacji, a także elastyczność wagi, jaką chcemy uzyskać z jednej porcji ciasta. Możemy w ten sposób wytwarzać wiele rodzajów pieczywa i produktów cukierniczych w krótszym czasie, a hydrauliczne dzielenie pozwala piekarzom na użycie mniejszego nacisku w celu dokładnego skalowania porcji ciasta.

Z pewnością dzielarki do bułek pozwalają na osiągnięcie wysokiej wydajności piekarni bez przestojów, dodatkowo możemy je zakupić w korzystnej cenie. Odpowiednia dzielarka może przetwarzać zarówno sztywne, twarde ciasta na bułki i chleby, jak i ciasta miękkie. Dzielarka może przetwarzać ciasta, które mają zwartą lub otwartą strukturę miękiszu. Urządzenie jest delikatne dla ciasta, a podnoszone noże są łatwe do utrzymania w czystości. W sprzedaży znajdziemy dzielarki do ciasta manualne i automatyczne.

Udostępnij

O autorze