Zdrowie

Naturalne sposoby na pozbycie się zmarszczek

Naturalne sposoby na pozbycie się zmarszczek

Bardzo ciekawym zestawem ćwiczeń, który pozwoli nam ujędrnić oraz odmłodzić skórę, jest joga twarzy.

Są to specjalne ćwiczenia, które stosujemy na skórze, możemy w ten sposób masować, naciągać skórę na policzkach, czole, podbródku czy też na nosie. W ten sposób będziemy pobudzali krążenie w skórze, poprawiali umięśnienie na twarzy, szyi oraz na dekolcie. Ten sposób możemy bardzo pozytywnie wpłynąć na wygląd naszej skóry poprzez zmniejszenie zmarszczek, spowolnienie efektów typowych dla starzenia się naszej skóry.

Naturalne sposoby na pozbycie się zmarszczek

Na czym polega joga twarzy i jak wpływa na nasz wygląd?

Joga twarzy to trening mięśni, możemy w ten sposób stosować masaż, rozciąganie, mimikę twarzy. Można przykładowo zmrużyć oczy, podnieść brwi, naciągnąć skórę na czole. W tej pozycji pozostajemy przez około 30 sekund, powtarzamy ćwiczenie przykładowo 10 razy. Podobny trening może dotyczyć różnych obszarów naszej twarzy, dekoltu czy też szyi. W ten sposób możemy naciągać skórę, co może bardzo pozytywnie wpłynąć na pozbycie się zmarszczek. Podobne ćwiczenia pozwolą także zredukować zmarszczki w okolicy oczu oraz w kącikach ust.

Pobudzenie ukrwienia może wpłynąć przeciwstarzeniowo, mięśnie twarzy staną się bardziej wyraźne, rysy twarzy będą pokazywały mniej zmęczenia. Doda to z pewnością wiele witalności, w ten sposób możemy odmłodzić się o kilka lat, nie korzystając przy tym ze skalpela czy też botoksu. Bardzo niekorzystnie na nasz wygląd wpływają zmęczone oczy, mogą się wówczas tworzyć cienie, zmarszczki, odpowiednie masaże relaksacyjne mogą pomóc nam w zredukowanie tych objawów. Dodatkowo możemy podnieść obwisłe policzki działając na mięśnie twarzy, rozciągać skórę, aby zmarszczki wyglądały na mniejsze. Możemy także stosować w czasie masażu kremy czy olejki, które dodatkowo będą lepiej wchłaniane przez naszą skórę.

Regularnie wykonywana joga twarzy to możliwość uzyskania efektów już po kilku tygodniach, jest to ćwiczenie, które nie zajmuje wiele czasu, możemy wykonać je w dowolnym miejscu. W ten sposób zadbamy także o dekolt i szyję, możemy także zniwelować efekt podwójnego podbródka. Jest to ćwiczenie bardzo uniwersalne, możemy stosować je na różnych częściach twarzy, co z pewnością przyniesie bardzo dobre efekty.

Udostępnij

O autorze