Blog

Nie musisz zatrudniać drogiego ogrodnika. Zamiast tego użyj tych prostych wskazówek!

Nie musisz zatrudniać drogiego ogrodnika. Zamiast tego użyj tych prostych wskazówek!

Kiedy ludzie myślą, że nie muszą urządzać swojego domu, często przeoczają rzeczy, które faktycznie mogą poprawić jakość ich domu.

Nawet jeśli czujesz, że krajobraz Twojego domu jest w porządku, nadal możesz chcieć zapoznać się z tym artykułem. Możesz nauczyć się kilku rzeczy, które możesz zastosować w swoim domu.Zbierz pomysły na architekturę krajobrazu z czasopism o domu i ogrodzie. Czasopisma te często prezentują najpiękniejsze domy i najpiękniejsze ogrody. Chociaż możesz nie być w stanie całkowicie skopiować wyglądu, który znajdziesz w magazynie, możesz uzyskać inspirację, która pomoże Ci skończyć z gotowym produktem, z którego jesteś dumny.Pomyśl o zapotrzebowaniu na wodę. Jeśli mieszkasz w okolicy, w której nie pada dużo deszczu, spróbuj użyć roślin, które nie wymagają dużej ilości wody. Trawa potrzebuje więcej wody niż jakikolwiek inny rodzaj roślin, więc zastąp swój trawnik wiórami drzewnymi, żwirem lub rodzajem okrywy gruntowej, która jest odpowiednia dla obszarów o wysokiej suszy.Zwracając uwagę na cenę, upewnij się, że równie dokładnie bierzesz pod uwagę jakość. Nie chcesz płacić najwyższej ceny za swoje materiały i rośliny. Należy jednak pamiętać, że przy niższych cenach czasem idzie niższa jakość i wybór. Skróć rogi tam, gdzie jest to konieczne, aby zrównoważyć inne zakupy, które mogą być również konieczne.Używaj równowagi, a nie symetrii. Zrównoważone rozmieszczenie roślin tworzy centralny punkt, ale ogród nigdy nie powinien być symetryczny. Na przykład duże drzewo po lewej stronie ogrodu można zrównoważyć dwoma mniejszymi drzewami po prawej stronie. Daje to znacznie bardziej pożądany efekt w ogrodzie, podczas gdy symetryczny wygląd wydaje się zupełnie nienaturalny.Za każdym razem, gdy próbujesz określić, jakie rodzaje roślin należy uwzględnić w projekcie krajobrazu, zawsze powinieneś wziąć pod uwagę takie rzeczy, jak światło słoneczne, kierunek i siła wiatru oraz zasadowość gleby. Czynniki te pomogą zawęzić opcje, dzięki czemu będziesz mógł wybrać rośliny, które będą się dobrze rozwijać w Twoim krajobrazie.Zastanów się nad uprawą żywopłotu lub roślin bambusowych, aby zapewnić sobie prywatność. Nie musisz zatrudniać drogiego ogrodnika. Zamiast tego użyj tych prostych wskazówek!

Bambus to wytrzymała trawa i bardzo szybko rośnie.

Może dodać wiele piękna do Twojej nieruchomości, a także zapewnić Ci barierę prywatności przed sąsiadami lub hałaśliwymi ulicami. Po prostu zachowaj ostrożność podczas uprawy bambusa, ponieważ rośnie on bardzo szybko, co oznacza, że ​​będziesz musiał regularnie go przycinać, aby nie przerósł.Planując projekt zagospodarowania terenu dla swojego domu, zwróć uwagę na produkty, które będą miały bardzo niewielki wpływ, jeśli są wysokiej lub niskiej jakości. Skorzystaj z tej okazji, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy i wykorzystaj ją na przedmioty, na które warto poświęcić więcej pieniędzy.Używaj unikalnych tekstur dla liści, takich jak pstrokate, podczas tworzenia krajobrazu. Kilka z tych wyjątkowych roślin rozsianych po całym krajobrazie może zapewnić piękny i uderzający kontrast. Aby uzyskać maksymalny efekt, rozprowadź je równomiernie po podwórku.Sprawdź jakość gleby przed zasadzeniem klombu. Wykop dziurę i napełnij ją wodą, aby zobaczyć, jak szybko spływa. Zrób test pH. Jeśli to konieczne, zmień glebę, aby uzyskać idealny drenaż i dobry stosunek wilgoci do tlenu. Daj swoim roślinom najlepszą możliwą szansę na rozwój, odpowiednio przygotowując glebę.Czy znalazłeś coś nowego, co mógłbyś dodać do swojego domu? Jeśli tak, to dobrze, jeśli nie, to może po prostu nie znalazłeś jeszcze czegoś, co możesz dodać. Zawsze jest coś, co możesz zmienić w krajobrazie swojego domu. Po prostu o tym pamiętaj, chociaż to od Ciebie zależy, jak bardzo chcesz zmienić. Możesz być tego sędzią i bawić się tak dobrze, jak tylko możesz.

Udostępnij

O autorze