BlogHandel

Przylgi kurierskie — gdzie kupić?

Przylgi kurierskie — gdzie kupić?

Obecnie trudno sobie wyobrazić dostarczanie paczek, bez tego udogodnienia, jakim są przylgi kurierskie. Przydają się nie tylko w branży spedycyjnej, ale korzystają z nich także pracownicy magazynów czy sklepów. Przylgi funkcjonują także pod szeregiem innych nazw, jednak poza nazewnictwem niczym się one od siebie nie różnią. Można spotkać nazwy takie jak: kangurki na listy przewozowe, doklejki, albo funkcjonują pod zwykłą nazwą kopert kurierskich. Niektórzy, żeby mieć pewność, że dobrze ich zrozumiano, po prostu nazywają ten przedmiot samoprzylepną torebkę foliową.

Jak wygląda przylga kurierska?

Przylga kurierska to nic innego jak teczka (kieszeń) na dokumenty, wyposażona w samoprzylepne mocowanie, dzięki czemu przymocowanie jej do kartonu lub koperty jest niezwykle proste, a jednocześnie bardzo trwałe. W zasadzie przylgi powinny być przejrzyste, ponieważ zawierają ważne informacje na temat wysłanej paczki. Zwykle jest to list przewozowy, który jest dokumentem potwierdzającym przyjęcie przesyłki przez przewoźnika; zawiera dane nadawcy i odbiorcy. Z tego powodu, takie etykiety muszą być bardzo dobrze chronione przed czynnikami atmosferycznymi.

Samo naklejenie ich na list lub karton wiąże się z dużym ryzykiem utraty tych danych i tym samym uniemożliwienia identyfikację przesyłki. Aby etykieta na liście przewozowym była w pełni zabezpieczona, używa się właśnie przylgi kurierskie. Obecnie na listach przewozowych z nadrukiem znajdują się także kody kreskowe. Kangurki umożliwiają kurierowi zeskanowanie kodu z niezbędnymi informacjami bez konieczności otwierania czy odklejania przylgi. Zazwyczaj list przewozowy zawiera więcej informacji, co znacznie ułatwia identyfikację lub odnalezienie przesyłki w przypadku jej zagubienia, ale także pozwala na jej śledzenie.

Gdzie kupić przylgi kurierskie?

Przylgi kurierskie kupić można w wielu punktach stacjonarnych (np. na poczcie), ale także online, co jest szczególnie opłacalne, jeśli potrzebna jest większa ilość produktu. Podczas zakupu pamiętać należy o wyborze odpowiedniego rozmiaru; zaczynają się one bowiem od najmniejszych kopert C7, w które zapakować można kartkę z danymi odbiorcy lub nadawcy, poprzez rozmiary w formacie A5, aż po przylgi kurierskie w formacie C4, w które z powodzeniem można włożyć kartkę formatu A4, umowę lub fakturę bez zginania ich. Przylgi są na tyle wytrzymałe, że doskonale nadają się również do wysyłania wszelkiego rodzaju folderów i katalogów.

Udostępnij

O autorze