Blog

Płytki imitujące marmur nie muszą być białe

Płytki imitujące marmur nie muszą być białe

Wiele osób, które urządzają czy remontują swoją łazienkę, wybiera płytki gresowe imitujące marmur.

W sprzedaży znajdziemy wiele odmian takich płytek w wielu odcieniach i z żyłkowaniem w wielu kolorach, jak białe płytki z ciemnym lub złotym żyłkowaniem, lub też czarne płytki z białym czy złotym żyłkowaniem. Tego typu płytki nie tylko wspaniale wyglądają i ożywią każdą łazienkę, ale również są łatwe do utrzymania w czystości i nie kosztują wiele.

Płytki imitujące marmur nie muszą być białe

Elegancka łazienka wyłożona czarnymi płytkami

W porównaniu do jasnych płytek, ciemne płytki pochłaniają więcej światła. W efekcie czarne płytki mogą sprawiać wrażenie, że pomieszczenie jest nieco mniejsze i ciemniejsze. Z drugiej strony, jeśli myślisz o ciemnych kafelkach pomimo ograniczonej przestrzeni w łazience, możesz łatwo rozwiązać ten problem, umieszczając w strategicznych miejscach lustra, które odbijają więcej światła, a także instalując odpowiednie oświetlenie, aby rozjaśnić łazienkę. Warto również do mniejszych łazienek wybierać płytki mniejsze, przykładowo 60 x 60 cm i o błyszczącej powierzchni.

Płytki imitujące czarny marmur pięknie komponują się z płytkami jasnymi, warto zatem zdecydować się na czarne ściany i jasne podłogi, lub odwrotnie. Możemy również podkreślić czerń płytek łazienkowych jasnymi dodatkami i wyposażeniem. Kolor zaprawy i fugi do czarnych płytek zależy od twoich preferencji. Jeśli chcesz, aby wzór twojej płytki wyróżniał się i wzbudzał jeszcze większe zainteresowanie, wybierz lżejszą fugę. A jeśli chcesz uzyskać bardziej miękki wygląd, wybierz czarną, antracytową lub szarą fugę. Ta sama zasada dotyczy czarnych płytek ściennych, jak i podłogowych.

W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów i kolorów płytek imitujących marmur, białe, czarne, szare, zielone, niebieskie czy różowe. Na szczególną uwagę zasługują płytki Egen Saint Laurent, czarne ze złotymi żyłkami, dostępne w dwóch rozmiarach, a zakupimy je na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/SAINT-LAURENT/7551. Odpowiednio dobrane czarne płytki na podłogę mogą sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądało na większe. Czarne, błyszczące podłogowe dają iluzję otwartej przestrzeni i są eleganckie, a także łatwe w utrzymaniu.

Udostępnij

O autorze